Vodni filtry
kontaktyprávní doložkačasté otázkyobchodní podmínkynákup: 0,00 Kče-shop novinkyúvod

Chutná a čerstvá voda vždy doma po ruce v jakémkoliv množství.

Úspora oproti balené vodě až 15 000 Kč ročně.

Ekologický šetrné řešení dodávky pitné vody.

Jednoduchá instalace a výměna filtrů.

Pitná voda bez chlóru a zápachu z každého vodovodu.

Časté dotazy:


Je chlorovaná voda nebezpečná?

Všeobecně není. Díky chlórování vody se odstranily rizika spojené s distribucí a vody i přes pokles chuti vody a počáteční odpor odběratelů se jeho zásluhou výrazně snížilo riziko rozšíření vodou přenosných infekčních nemocí.

Chlorizace je však nepřirozený postup, který přináší i negativa, ať už se jedná o vadu chuti a zápachu vody, nebo po zdravotní rizika spojené s chlorováním vody. Chlor reaguje s organickými sloučeninami přirozeně se vyskytujícími ve vodě, přičemž vznikají látky známé jako „vedlejší produkty dezinfekce – trihalogenmethany, které jsou silně rakovinotvorné. Podle amerických výzkumů může chlórování pitné vody vést k zvýšenému výskytu rakoviny, potratu těhotných žen, rozštěpu novorozenců a infarktů myokardu. Všeobecně je má chlorování vody převažující zdravotnický přínos díky výraznému snížení rizika přenosu infekčních nemocí transportem vody. Vodní filtr Instapure odstraní většinu Chlóru i případných rakovinotvorných trihalogenmethanů až u Vás doma před samotnou konzumací vody.

Je možné osobní převzetí?

Bohužel osobní převzetí zboží není možné, nejsme na ně zařízeni. Proto nabízíme sníženou cenu dopravy.

Je voda z filtru Instapure opravdu nezávadná?

Ano, firma INSTAPURE vyrábí vodní filtry již od roku 1975, výrobky procházejí náročnými testy organizace NSF a výrobce je členem Water Quality Assoiciacion. Filtry také prošly náročnými testy ve Státním zdravotním ústavu v Praze č.j. 2905/2010. Výsledky testů provedenými na české pitné vodě zde.


Opravdu ve čtyřčlenné rodině ušetřím až 15 000 Kč ročně oproti balené vodě?

Ano, jeden litr balené vody Vás zhruba přijde na 6 Kč (1,5 litru 9 Kč).

Při spotřebě 2 litry balené pitné vody na osobu vás náklady na vodu přijdou na:
(365 dní v roce) x (8 litrů denně) x 6 Kč/litr = 17 520 Kč náklady za rok s balenou vodou

Náklady na nákup nového filtračního zařízení jsou 990 Kč + 490 Kč za balení dvou náhradních fitrů + (120 Kč vodné a stočné) = 1 600 Kč náklady za rok s filtračním zařízením


Jaká je výhoda filtru na vodovodní baterii Instapure proti filtračním konvicím?

Výhoda je opravdu veliká a to v rychlosti filtrace, neomezeném objemu a snadnosti obsluhy. Přefiltrování 0,5 l sklenice vody našim filtrem trvá kolem 20 sekund, voda je čerstvá chladná z přímo z vodovodního řadu do Vaší sklenice. U filtrační konvice musíte konvici připravit, vypláchnout a samotná filtrace 0,5 l sklenice vody Vám trvá až několik minut jelikož je opravdu hodně pomalá (kdo má ten ví). Po přefiltrování z konvice vodu teprve nalijete do sklenice ke konzumaci. Časová úspora pro Vás je v řádech 3–6 minut. Odpadá nutnost neustále mít vodu ve filtrační konvici v lednici v zásobě a neustále ji doplňovat.


Jak často je potřeba měnit filtrační vložku za novou?

Životnost filtrační vložky je 760 litrů, doporučená je výměna po 3 měsících. Při standartním používání vložky vydrží i měsíců 6 v závislosti na četnosti používání a kvalitě pitné vody.


Jak poznám kdy je nový filtr potřeba?

Nutnost výměny poznáte podle výrazně sníženého průtoku vody filtrem.


Je vhodný tento filtr pro všechny kuchyňské vodovodní baterie?

Filtr jde namontovat na naprostou většinu běžných baterii zakončených šroubovacích sítkem (asi 95% vodovodních baterii v ČR). Filtr nelze použít na vodovodních bateriích zakončených sprchovou hlavicí. Pokud nebude montáž možná na Vaši baterii možná, peníze za nepoužitý filtr Vám samozřejmě vrátíme.


Nechutná mi chlorovaná kohoutková pitná voda z mého vodovodu, vylepší se mi s filtrem Instapure chuť a zápach?

Ano, filtr odstraňuje nepříjemný odér a chlor z pitné vody. Filtry Instapure výrazně vylepší chuť i vůni a rozdíl jde opravdu znát, což garantujeme vrácením peněz za filtrační zařízení (– cena za použitou filtrační vložku a doprava) pokud nebudete spokojeni.


Opravdu zvládnu montáž filtru Instapure sám? Co k tomu potřebuji z nářadí?

Pokud jste alespoň trochu zručnější tak ano, montáž zvládne většina lidí během 10 minut. V některých případech jsou vhodné k dotažení Siko kleště, ale není to podmínkou pro montáž. Postup montáže je důkladně popsán v návodu na použití v českém jazyce i s obrázky. Veškeré potřebné díly, těsnění jsou přiložena.


Můžu používat vodní filtr pro úpravu vody ve studní u které si nejsem jistý že je pitná?

Ne, filtr je koncipován pouze pro doúpravu pitné vody. Neudělá z vody nepitné vodu pitnou.


Opravdu mi vrátíte peníze pokud nebudu spokojen/a s filtrem Instapure?

Ano, vrátíme. Pokud se Vám nezdaří montáž a nepoužitý filtr vrátíte do 14 dnů po doručení, tak Vám vrátíme plnou cenu sníženou o využitou dopravu. Pokud Vám filtrovaná voda nevyhovuje a již jste filtr použili, tak od ceny zboží odečteme 245 Kč za použitý filtr + využitou dopravu a zbytek peněz posíláme Váš účet.www.klidne-spani.cz  |   © 2011–2019 MARF reklamní agentura, grafické studio, tvorba webových stránek a webdesign